חמישה שיעורים לפילנתרופים חדשים

לפני שהם מטפלים בבעיות חברתיות מורכבות, נדבנים חדשים צריכים לשקול את מה שלמדו הפילנתרופים הנוכחיים כיצד "לפרוץ".

לפעול ולפתור בעיות. זו לא הצעה רדיקלית. לספר לקרנות שהם צריכים לעשות עבודה טובה יותר למקסם ולמדוד את ההשפעה זה כמו לומר לחברה שהם צריכים לעשות עבודה טובה יותר למקסם את ההכנסות.

השאלה היא לא האם עלינו לעשות זאת. זה איך.

לביקורתו של פרקר על הפילנתרופיה המסורתית כ"עולם מוזר וזר המורכב ממוסדות מיושנים ברובם "יש טבעת של אמת; תחום הפילנתרופיה יכול להיות אטום ונע במהירות איטית. עם זאת, קרנות ופילנתרופים בודדים ניסו למקסם את ההשפעה במשך דורות, וכעת יותר מאי פעם. התעלמות מעשירי הניסיון הללו ומרשתות מומחים קיימות לא הופכת אותך לחדשני – זה פשוט אומר שיש לך סיכוי חזק להמציא את הגלגל מחדש.

לשם כך אנו מציעים לנדבנים חדשים לשקול את הדברים הבאים:

סרוק תחילה את המערכת האקולוגית. הרעיונות שלך אולי נראים משבשים, אבל יש סיכוי שמישהו חכם כבר עושה את זה. לפני שתתחיל ליצור את הדבר הגדול הבא, בדוק אם יש ארגונים, אקדמאים או מממנים העובדים באותו כיוון. וורן באפט ראה זאת בפילנתרופיה ונתן את כספו לביל גייטס. מאט דיימון ראה זאת במים ונתן את כספו ל- Water.org. לא הייתם מגיעים רחוק בניסיון לשבש את שוק שיתוף הנסיעה אם מעולם לא שמעתם על אובר. המגזר החברתי אינו שונה.

פנו את הזמן. שינוי מערכתי לוקח זמן לעושים ולתורמים. שינוי הסטטוס קוו בנושא מסוים בקנה מידה דורש עבודה רבה וכמות ניכרת של תיאום. קל לדבר על בעיות "פריצות", אבל הרבה יותר קשה למצוא נושאים נפרדים שבהם תוכל להשפיע מיידית, במיוחד אם אתה מתמקד בשינוי חברתי רחב יותר; אספקת רשתות מלריה, למשל, אינה זהה למתן בריאות איכותית לאוכלוסייה כפרית ברובה. אז אתה צריך להבין מדוע הסטטוס קוו הוא כמו שהוא. עליכם להבין מי עובד על הבעיה ההיא, ועד כמה הצליחו – או לא – הצליחו. אם אתה רוצה לתת חכם, אתה צריך לפנות את הזמן לחפור או להביא מישהו אחר.

להרגיש נוח עם עמימות. בנושאים חברתיים מורכבים, קשה – אם לא בלתי אפשרי – לקבוע סיבה ותוצאה. שום התערבות אחת לא תיצור תוצאות חינוך טובות יותר או מערכות בריאות יעילות יותר, ופחות פתרון הסכסוך בסוריה. פשוט מעורבים יותר מדי שחקנים וגורמים. השפעה אמנם קשה למדידה, אך ייחוס קשה עוד יותר במה שמכונה "בעיות רשעיות". לפני שתתחיל לתת, החלט אם נוח לך לעבוד בנושא שבו, במקרה הטוב, תוכל למדוד את ההשפעה הכוללת אך לא את תפקידך הספציפי לתרום להשפעה זו.

תן מימון בלתי מוגבל. אחד הלקחים העמוקים ביותר שלימדו מממנים ונותני שירותים הוא התפקיד המהותי שממלא מימון בלתי מוגבל (המכונה לעתים קרובות תמיכה תפעולית כללית) בסיוע לארגונים להתמקד. כשאתה אומר לעמותה שהם יכולים לעשות דברים מסוימים רק עם הכסף בפרק זמן מסוים, זה מגביל באופן בסיסי את הגמישות שלהם ומכאן יכולתם להסתגל, לשנות ולצמוח. האם אתה יכול לדמיין איש הון סיכון נותן כסף לפייסבוק, ואז אומר שהוא יכול להשתמש במימון להנדסה בלבד, לא לפיתוח מוצרים, שרתים, פיתוח עסקי או שיווק? בְּדִיוּק.

השתמש בנתונים ככלי, לא כפתרון. המגזר החברתי עושה עבודה מרגשת באיסוף וניתוח נתונים הקשורים לנושאים חברתיים. בפרט, אנו עושים עבודה טובה יותר בלכידת חלקים רחבים יותר של נתונים, ומשתמשים בזה כדי להודיע ​​ולבדוק את ההתערבויות שלנו. אך עלינו לזכור כי נתונים אלה כמעט תמיד אינם שלמים ועשויים לספר רק חלק מהסיפור. למשל, ילד עלול להישאר מאחור בבית הספר בגלל שאין לה מספיק לאכול או בגלל היסטוריה משפחתית של התעללות. לשפוט את ביצועיה אך ורק כפונקציה של סביבת בית הספר אינה מספקת. עלינו לדעת את גבולות הנתונים ואת הערך של בדיקת רעיונות, מדידה, שיתוף תוצאות וניסיון שוב.

פילנתרופים חדשים יכולים לעשות כמות אדירה של טוב. הדרך המהירה ביותר לבזבז הזדמנות זו היא להתעלם משיעורים חשובים מהעבר שלנו.