חמישה סיבות לתת לצדקה

תרומה למטרות שאכפת לך מהן לא רק מועילה לעמותות עצמן, זה יכול להיות משתלם מאוד גם עבורך. מיליוני אנשים נותנים צדקה באופן קבוע כדי לתמוך במטרות בהן הם מאמינים, כמו גם על ההשפעה החיובית שיש לה על חייהם.

אז מדוע נתינה לצדקה כל כך משמחת? בדקנו מקרוב חמש סיבות לתרום לעמותות שבחרת.

1 מתן צדקה גורם לך להרגיש טוב
תרומה לצדקה היא מגביר מצב רוח מרכזי. הידע שאתה עוזר לאחרים מעצים מאוד ובתורו יכול לגרום לך להרגיש מאושר ומלא יותר. המחקר זיהה קשר בין תרומת צדקה לבין פעילות מוגברת באזור המוח שרושם הנאה – מה שמוכיח שככל שאומר הפתגם הישן, עדיף באמת לתת מאשר לקבל.

המחקר שלנו על מדוע אנשים נותנים תומך בכך. ביקשנו מ- 700 מתורמינו הנדיבים לספר לנו מה מניע אותם לתת צדקה באופן קבוע; 42% הסכימו להנאה שהם מקבלים מהנתינה כהשפעה מרכזית.

2 מתן צדקה מחזק את הערכים האישיים
במחקר שלנו, מדוע אנו נותנים, הרגשת מצפון חברתית הייתה הסיבה הנפוצה ביותר לתת לצדקה. לא משנה באיזה סוג של עבודות צדקה הם תמכו, 96% אמרו כי הם מרגישים שיש להם חובה מוסרית להשתמש במה שיש להם כדי לעזור לאחרים, סנטימנט המושרש מאוד בערכים ובעקרונות האישיים שלהם.

הכוח לשפר את חייהם של אחרים הוא, עבור אנשים רבים, זכות וכזו שמגיעה עם תחושת המחויבות שלה. פעולה על רגשות האחריות החזקים הללו היא דרך נהדרת לחזק את הערכים האישיים שלנו ולהרגיש שאנחנו חיים בצורה נאמנה לאמונות האתיות שלנו.

3 נתינה משפיעה יותר מאי פעם
אנשים רבים מודאגים מכך שתרומותיהם לצדקה עשויות להיות מופחתות בעלויות מס או עלויות מינהליות, דבר שמונע את מלוא הסכום להגיע לאנשים או גורמים שהם באמת רוצים לעזור להם. למרבה המזל ישנן דרכים להפיק את המיטב מכל תרומה לצדקה.

אם אתה משלם מיסים בבריטניה, אתה יכול להגדיל את סכום כל התרומה שאתה נותן באמצעות מתן סיוע במתנה, הקלה במס הכנסה שנוצרה במטרה לעזור לארגוני צדקה להפיק את המרב מהכספים שהם מקבלים. כיוון ש- Gift Aid מאפשר לצדקה להשיב את שיעור המס הבסיסי על תרומתך, התוכנית מוסיפה 25p לכל £ 1 שאתה נותן ללא עלות נוספת עבורך.

ישנן דרכים רבות אחרות לתת לצדקה גם באופן יעיל, כמו למשל באמצעות תרומה ישירות מהמשכורת שלך לפני שנוכה מס באמצעות תוכנית מתן שכר, תרומת מניות לצדקה או השארת מורשת צדקה בצוואה שלך. שיטות אלה להעניק להבטיח שארגוני הצדקה שבחרתם נהנים ככל האפשר מהתמיכה שלכם.

4 מתן צדקה מציג את ילדיך לחשיבות הנדיבות
שיתוף חווית התרומה לצדקה עם ילדיך מראה להם מגיל צעיר שהם יכולים לעשות שינויים חיוביים בעולם. ילדים מטבע הדברים אוהבים לעזור לאחרים, ולכן טיפוח הנדיבות המולדת שלהם עשוי להיות שהם גדלים עם הערכה גדולה יותר של מה שיש להם, וימשיכו לתמוך בצדקה בשנים הבאות.

להתחיל מסורת של תרומה לצדקה עם ילדיך קל – נסה ליצור תיבת תרומות משפחתית שכל אחד יכול להוסיף אליה ולמנות ארגון צדקה משפחתי מדי שנה, ולערב את הילדים בבחירת הגורמים לתמיכה.

5 מתן צדקה מעודד חברים ומשפחה לעשות את אותו הדבר
תרומות צדקה משלך יכולות לעודד את יקיריך לתת למטרות החשובות להם, ואף יכולות להביא למאמץ משפחתי לגבות ארגון צדקה או ארגוני צדקה בעלי חשיבות מיוחדת עבורך כקבוצה.

נתינה משפחתית יוצרת קשר, עוזרת לחיזוק מערכות יחסים באמצעות מטרה משותפת ולגייס יותר כסף ממה שאפשר היה בדרך אחרת באמצעות תרומות אישיות. רוב הסיכויים שרבים מבני משפחתך כבר נותנים צדקה, כך שעבודה משותפת יכולה לעזור לך להשפיע עוד יותר על כך. אנו יכולים לעזור לך למשפחה להקים קרן צדקה משפחתית של CAF כדי להפוך את תיאום התרומות שלך לפשוט ובר קיימא.

אם זה נתן לך השראה לתרום לצדקה, אנו יכולים לעזור. אנו מקלים על מציאת ארגון צדקה הפועל למטרות החשובות לכם; בין אם אתה רוצה לתרום חד פעמי, להקים תוכנית תרומה או לברר כיצד לתרום את זמנך.