אני ואתה נשנה את העולם

לעיתים אנחנו מזהים צורך ולא יודעים בדיוק איך אנחנו יכולים לעזור ואיך אנחנו יכולים לשנות את המציאות בתוך המרחב.

בסופו של יום לא תמיד אנחנו יכולים לדעת מה למעשה הגורם שמוביל לשינוי. אבל אנחנו כן יכולים לחשוב באופן יצירתי ולראות כיצד אנחנו יכולים לשנות במשהו את האופן בו העולם נראה.

אמנם אנחנו יכולים לגייס הרבה מאוד כסף, לאסוף תרומות, ממי שנרצה, אבל לא תמיד זו תהיה הפעולה שבאופן אקטיבי תשנה את העולם מיסודו ותביא לתזוזה. הרי אנחנו חיים במציאות מורכבת, בה לא רק כסף הוא זה שמניע את האדם. משפט סיני עתיק קובע כי מי שבאמת רוצה לעזור לאדם אחר לא נותן לו דגים, אלא נותן לו חכה ומלמד אותו להיעזר בה. השאלה היא איך אנחנו יכולים לשנות לא את החיים של אלו שסביבנו באופן חומרי, אלא באופן ריגשי, נפשי, מהותי.

אז מה אנחנו בכל זאת יכולים לעשות כדי למצוא את הדרך לעזור לאחר? אספנו למענכם כמה סיפורים קטנים שיוכלו אולי לתת לכם כיוון, יראו לכם את הדרך, דרכה אולי גם אתם תוכלו לשנות למשהו את החיים.

הארגון שעוזר לעניים לשפר את מצבם הכלכלי

מחקרים רבים מוכיחים כי הבעיה של אנשים שאין להם כסף היא לא להביא סכומי כסף משמעותיים הביתה, אלא הבעיה טמונה במחסור בכלים בסיסיים כדי להתנהל נכון ברמה הכלכלית. הרי אנחנו כולנו מכירים משפחות שבני הזוג מרוויחים בהן לא מעט, אבל בסופו של יום, הן לא מצליחות לשמור כסף כלל. לכן, עמותות שונות החליטו לשים לדבר הזה סוף. כלומר, להדריך ולתת את הכלים שיאפשרו למשפחות מעוטות יכולת למצוא את הדרך לשמור כסף ולנהל את עצמם כלכלית בצורה נכונה.

סיוע נפשי למשפחות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים

משפחה בה אחד מבני המשפחה הוא ילד בעל צרכים מיוחדים זו משפחה שעוברת לא מעט. ילד בעל צרכים מיוחדים פעמים רבות דורש מענה מסביב לשעון. לכן, העמותה הקימה גוף שיאפשר לנערים ונערות צעירים להגיע למשפחות בהן יש ילד עם צרכים מיוחדים ולחנוך אותו בשעות אחר הצהריים. כך ההורים של הילדים הללו מקבלים בכל שבוע כמה שעות מנוחה שמאפשרת להם לבלות עם שאר הילדים במשפחה, לעשות סידורים וסתם לבלות רגע עם חברים משותפים.

אירגון העוסק בחיבור בין צעירים ממשפחו תקשות יום וחברות הייטק

אין מי שלא מדבר על ההייטק הישראלי. הסטארטאפ ניישן , הוא כבר מזמן מושג בו מדינת ישראל יכולה להתגאות. היום, אנחנו יכולים גם להתגאות בחיבור אותו עושות חברות שונות בין נערים נפלטי מעגלים של נוער בסיכון ובין חברות הייטק. החברות מכשירות את הצעירים והצעירות לעבוד בחברות הללו ולמעשה להשתלב במעגל התעסוקה ללא הוצאה של כסף שבדרך כלל אין להם, ללא הכשרה מורכבת שלא בהכרח מתאימה לתחום בו הם עתידים לעבוד ועוד. מדובר בתופעה ההולכת וצוברת תאוצה ושאנחנו יכולים רק לאחל לה גדולות ונצורות.

מטפלים בחופי תל אביב בימי הקיץ

חודשי הקיץ ידועים בתור חודשים בהם בני נוער עלולים לעשות לא מעט מעשי קונדס, בייחוד בעיר הגדולה, תל אביב. לכן, עמותת חופים הקימה פרויקט במסגרתו עובדים סוציאלים ופעילים בוגרים מגיעים לחופי תל אביב לראות מה שלום הנערים, האם הם צריכים עזרה או סיוע במסגרת כזו או אחרת. האירגון מאפשר לצעירים לא לאבד את ההזדמנות שלהם לבדוק את הגבולות ולהתנסות בחודשי הקיץ

אנחנו כאן כדי להגשים את החלומות שלכם, דברו איתנו ונצא לדרך.