מוסד ללא מטרות רווח , המקום שלך לתרום דרכו

האתגר מולו עומדות עמותות שונות המיועדות עבור מתן צדקה הוא שבסופו של יום, על מנת שיהיו מי שיוכלו להקדיש את ימיהם לעיסוק בקודש, יש דאוג לרווחתם.

איננו מדברים כמובן על תשלום על מגורים בוילה או על מסעדות פאר, אבל בהחלט, איש מאיתנו לא היה רוצה לראות כי דווקא אלו העוסקים בצדקה מוצאים את עצמם נואשים לפת לחם.

מהצד השני, העולם המערבי נאלץ למצוא את הדרך לדאוג לכך שהכספים הזורמים בתוך העמותות הללו, אם זה על ידי כסף שזורם מגופי הממשלה השונים ואם זה כסף המגיע מתרומות, אכן יגיע ליעדו, אכן יגיע לאלו שעבורם הכסף הזה נאסף.

בדיוק בגלל זה החוק במדינת ישראל, כמו במקרים רבים במדינות העולם, צריך היה למצוא פתרון משפטי, מונח שיגדיר את העמותות הללו ויאפשר להן להתקיים תחת מגבלות. למוסדות מהסוג הזה קוראים מלכ"ר , כלומר, ראשי התיבות של מוסד ללא כוונת רווח. כך, על ידי ההגדרה הזו, ניתן לצוות על העמותות הללו לעשות פעולות כאלו ואחרות שיביאו בסופו של יום לשקיפות ויאפשרו לציבור להבין מה מתרחש שם באמת.

כדי להבין עוד, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא את המאמר.

ההטבות שהמדינה נותנת

הדרך של המדינה לאסוף כסף לקופה הציבורית היא על ידי לקיחה של מס הכנסה. כלומר, אדם מרוויח כך וכך שקלים בחודש, המדינה לוקחת חלק מהכספים הללו ומהם בונה את התשתיות מהן כולנו נהנים, מנהלת את המדינה ומשלמת לעובדים שלה. כאשר המדינה מכריזה על גוף מסוים כי מדובר על מלכ"ר היא למעשה מוותרת לגוף הנידון על תשלום של מס למדינה. כך למעשה, היא יכולה לעזור לעמותות הללו ולאפשר לכל הכסף אותו הן מגייסות להגיע ליעדו בשלום.

הטבות מגיעות עם חובות

כמובן שהמדינה לא מכריזה על כל גוף אקראי בתור מלכ"ר אנחנו מדברים כאן על עמותות שהוכרזו ככאלו משום שאלו עמדו בקריטריונים של המדינה לכך. הן צריכות להיות שקופות, להעביר את כל המידע הרלוונטי לגביהן דרך האינטרנט, מהמשכורת של ההנהלה הבכירה ועד האופן בו מתחלק התקציב בין הצרכים השונים של העמותה.

חשוב כמובן להגיד פה כי עצם זה שגוף מסוים מוגדר בתור גוף העוסק בצדקה אין זה אומר כי העובדים בו לא זכאים להתפרנס, אלא שהם צריכים להגיד בדיוק כיצד הם מנהלים את הכסף של העמותה כך שגם הציבור יוכל להחליט באופן מושכל האם הוא מעוניין לתרום לגוף הזה, כמו גם זו תהיה הדרך של המדינה לוודא כי בסך הכל הכסף שמועבר לעמותה אכן מגיע ליעדו בסופו של יום.

עכשיו הבחירה היא בידכם

אנחנו, אצל ריצ'רד טוויל מאמינים כי נתינה היא הדרך שלנו להפוך את העולם לטוב יותר. אמנם הידע שצברנו לאורך שנים של ניסיון בתחום הפירסום, הנדלן, ההשקעות ועוד , מאפשר לגוף לפעול באופן עצמאי ולנהל מחזורי כספים גדולים. הדבר מאפשר לנו במידה רבה להחזיק את הגוף שהוא הנשמה של האירגון כולו.

הכסף למעשה לא ניתן עבור מטרה אחת בלבד, אנחנו נמצאים כאן כדי לעזור לקבוצות שונות בתחומים שונים, החל בעמותות העוסקות בחינוך ונוער ועד עמותות המטפלות באנשים מבוגרים או בחולים מכל קשת האוכלוסיה.

אנחנו מאמינים כי ביחד, אנחנו יכולים להדליק אבוקת אור שתעזור לנו, כמו לאנשים רבים בעולם לסלק הרבה מין החושך. אנחנו נשמח לראות אתכם צועדים ביחד איתנו. אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולהתרדם מהפעילות שלנו.